Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Kraków - Muzeum Inżynierii Miejskiej - Ogród Doświadczeń - 1 dzień
Kraj
Polska
Typ wycieczki
Wycieczki edukacyjne
Zakwaterowanie
brak
Wyżywienie
brak

Galeria zdjęć

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Program wycieczki

OFERTA DEDYKOWANA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i PONADPODSTAWOWYCH

Wyjazd o ustalonej godzinie spod szkoły. Przejazd w kierunku Krakowa. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Ogrodzie Doświadczeń . Następnie  przejazd do Muzeum Inżynierii Miejskiej (udział w lekcjach muzealnyc). Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Idea stworzenia w Krakowie sensorycznego parku edukacyjnego, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki, pojawiła się w środowisku animatorów kultury i ekologów w latach 90-tych. Dopiero jednak w 2004 roku Program Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL i projekt Partnerstwa Inicjatyw Nowohuckich pn. Nowa Huta - Nowa Szansa stworzyły warunki programowe, organizacyjne i finansowe do realizacji tego eksperymentalnego przedsięwzięcia, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Rewitalizacja terenów miejskich oczekujących na nowe funkcje, potrzeba nowoczesnej oferty edukacyjnej i rekreacyjnej dla mieszkańców oraz turystów, oczekiwanie innowacyjnych usług i nowych, kreatywnych miejsc pracy (jako przeciwwagi dla strukturalnego bezrobocia) oraz europejskie testowanie partnerskich metod współpracy lokalnej i ponadnarodowej, a także umiejętności korzystania know-how, były wyzwaniami, które realizowały się poprzez tworzenie Ogrodu Doświadczeń.  Zgodnie z oczekiwaniami EQUAL była to lokalna inicjatywa społeczna skupiająca różnorodne środowiska i zróżnicowane kompetencje - naukowe i wykonawcze. Silnego poparcia udzieliły Ogrodowi Doświadczeń władze Krakowa, równolegle wzbogacając zakres zadań realizowanych w projekcie. Rada Miasta nadała Ogrodowi Doświadczeń imię Stanisława Lema, wybitnego krakowianina i obywatela świata. Inspirację merytoryczną krakowski Ogród Doświadczeń zawdzięcza norymberskiemu Polu Doświadczeń Zmysłowych.
 

LEKCJA MUZEALNA

Jako jedyne muzeum w Krakowie proponujemy lekcje o tematyce technicznej. Zajęcia przygotowane są tak, aby stanowiły uzupełnienie i rozszerzenie programu szkolnego z zakresu techniki i fizyki.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem,
  • opiekę pilota - przewodnika,
  • zajęcia edukacyjne - lekcja muzealna,
  • ogród doświadczeń,
  • bezpłatne miejsca dla opieki,
  • ubezpieczenie NNW,
  • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.

 

Uwaga !!!

Jeżeli szkoła jest z poza Krakowa, Katowic czy Rzeszowa - przygotowujemy indywidualną kalkulację w równie atrakcyjnych cenach.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usługi.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 30os. Cena w przypadku 44os.
Katowice135.00 zł105.00 zł
Kraków105.00 zł85.00 zł
Rzeszów145.00 zł110.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij