Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Zabrze - zabytkowa kopalnia węgla kamiennego GUIDO - 1 dzień
Kraj
Polska
Typ wycieczki
Wycieczki edukacyjne
Zakwaterowanie
brak
Wyżywienie
brak

Galeria zdjęć

Kopalnia

Program wycieczki

OFERTA DEDYKOWANA DO SZKÓŁ PODSTAOWYCH i PONADPODSTAWOWYCH

Kopalnia założona została w 1855r. dla eksploatacji węgla kamiennego na potrzeby huty. Założycielem był wielki magnat ziemski i przemysłowy tego okresu książę Guido Henckel von Donnersmarck, od jego imienia pochodzi nazwa kopalni. Po zakończeniu wydobycia rudy kopania przekształciła się w węzeł odwadniający, kopalni doświadczalnej oraz od roku 1982- Skansenu Górniczego. W kopalni można zjechać na dwa poziomy, mianowicie na 170m i 320m. Na każdym z tych poziomów można zobaczyć stare narzędzia oraz maszyny górnicze. Na terenie kopalni znajduje się też „Poziom Sztuki” dostępne są tam kino, galeria i teatr.

Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd w kierunku Zabrza. Rozpoczniemy zwiedzanie Kopalni Guido, zwiedzimy 2 poziomy: 170 i 320. Grupa uczestniczyć będzie również w programie edukacyjnym*. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach późnych popołudniowych.

NASZA OFERTA EDUKACYJNA TO:

* BOGACTWO I RÓŻNORODNOŚĆ - oferujemy różnorodne scenariusze zajęć, dostosowane do wieku uczniów i ich zainteresowań: poszukiwanie Skarbnika, poznawanie skał budujących wnętrze ziemi, a może udział w symulowanej akcji ratowniczej? Gwarantujemy - każde zajęcia to nie tylko solidna dawka wiedzy, ale przede wszystkim niezapomniane emocje i niesamowite atrakcje.

 

* PEDAGOGIKA PRZEŻYĆ – stawiamy na naukę przez przeżywanie, doświadczanie. W trakcie naszych podziemnych lekcji uczniowie sprawdzają, weryfikują, działają, współpracują, próbują… a wiedza sama zostaje w głowie.

* AUTENTYZM I NOWOCZESNOŚĆ - zajęcia odbywają się w oryginalnych przestrzeniach poprzemysłowych (nagrodzonych tytułem Pomnika Historii), którymi zachwyciła się cała Europa. Niezapomniane, ogromne maszyny górnicze w ruchu, historyczne wyrobiska, XIX wieczny podziemny port przeładunkowy czy chodnik wykuty w całości w węglu. Sztolnia Królowa Luiza to unikatowe miejsce, łączące autentyzm z najnowocześniejszymi rozwiązaniami multimedialnymi.

 

* DOŚWIADCZENIE I DOSKONAŁA OPIEKA - każdą grupę traktujemy indywidualnie, odpowiadając ich potrzebom czy oczekiwaniom. Zaufaj naszym doświadczonym przewodnikom oraz animatorom i odkryj kopalnię wiedzy i atrakcji.

 

 

TYLKO U NAS: BAJTEL SZYCHTA!! JEDYNA TAKA ATRAKCJA W POLSCE!!

Bajtel Szychta to wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu dzieci mogą wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią! Mali podopieczni otrzymują oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznają realia pracy w kopalni, wykonują różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także biorą udział w akcji ratowniczej. Bajtel Szychta to doskonały sposób na integrację grupy, wspólne spędzanie czasu, naukę  komunikacji i współpracy w grupie. Oferta dla klas I-VI szkoły podstawowej.

Oferta edukacyjna - Sztolnia Królowa Luiza:

1. Śląskie Legendy (przedszkole i klasy I-IV) - koszt: 35 zł/os.
2. Mali pomocnicy Sztygara  (przedszkole) - koszt: 35 zł/os.
3. Bajtel Szychta (klasy I-VI) - koszt: 45 zł/os.
4. Kopalnia wynalazków (klasy I-VIII) - koszt: 35 zł/os.
5. Podziemny Spływ Sztolnią  koszt: 45 zł/os.
 

Strefa naziemna Sztolni Królowa Luiza

1. Bajtel Gruba klasy I - VI      100,00 zł**    
2. Dzień z życia wojskowego klasy I - VI      19,00 zł    
3. Edukacja dla bezpieczeństwa     klasy VII - VIII  19,00 zł    
4. Usługa animatora zabaw i lekcji edukcyjnych       100,00 zł

* maksymalnie trzech opiekunów na grupę
** cena za 1 grupę

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem,
  • opiekę pilota - przewodnika,
  • zajęcia edukacyjne - do wyboru w zależności od grupy wiekowej,
  • bezpłatne miejsca dla opieki,
  • ubezpieczenie NNW,
  • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.

Uwaga !!!

Jeżeli szkoła jest z poza Krakowa, Katowic czy Rzeszowa -  przygotowujemy indywidualną kalkulację w równie atrakcyjnych cenach.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usługi.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 30os. Cena w przypadku 44os.
Katowice120.00 zł95.00 zł
Kraków145.00 zł115.00 zł
Rzeszów185.00 zł140.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij