Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Goczałkowice Zdrój - Centrum Edukacji Technicznej - 1 dzień
Kraj
Polska
Typ wycieczki
Wycieczki edukacyjne
Zakwaterowanie
brak
Wyżywienie
brak

Galeria zdjęć

Goczałkowice Zdrój - Centrum Edukacji Technicznej

Program wycieczki

OFERTA DEDYKOWANA DO SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH

Zapraszamy serdecznie do naszej placówki edukacyjnej w Goczałkowicach - Zdrój. Placówka powstała dzięki współpracy firmy ECOLIMA SERWIS z Katowic oraz SPECTRUM Technologies z USA. Centrum Edukacyjne jest szczególnie ukierunkowane na pozyskiwanie energii odnawialnej, meteorologię, astronomię oraz nowoczesne technologie. Oddajemy do dyspozycji zwiedzających sprzęt pomiarowy najwyższej klasy oraz materiały dydaktyczne. Każdy uczestnik na życzenie może otrzymać certyfikat ukończenia zajęć. Szczególnie zachęcamy nauczycieli i młodzież uczącą ponieważ nasza placówka jest idealnym miejscem na przeprowadzenie lekcji w terenie.

TEMAT I - ENERGIA ODNAWIALNA:

Źródło wykorzystujące w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, wody płynącej, energię skorupy ziemskiej, prądów morskich, spadku rzek oraz energię pozyskiwaną z biomasy lub biogazu. W Centrum Edukacji Technicznej można poznać tajniki wykorzystywania naturalnych źródeł energii. Na terenie ośrodka znajduje się turbina wiatrowa z układem przetwarzania energii, kolektor słoneczny z układem zasilającym odbiorniki energii stosowane na co dzień w domu i szkole. W naszym Centrum dowiesz się, w jaki sposób ekonomicznie i wydajnie zarządzać energią. Czas trwania zajęć 1,5 h.

TEMAT II - ZAPORA:

W sąsiedztwie zbiornika retencyjnego zaopatrującego największą w kraju aglomerację w wodę pitną, można dowiedzieć się jak wykorzystać zasoby wodne w sposób ekonomiczny i wydajny. Na terenie Centrum Edukacji Technicznej znajduje się makieta hydroelektrowni, dzięki której zwiedzający mogą poznać zasadę wykorzystania energii wody w gospodarstwie domowym. Istnieje także możliwość zwiedzania zapory na zbiorniku goczałkowickim (widokowa trasa spacerowa około 15 minut) i zapoznania się z funkcjami obiektów hydrotechnicznych. Czas trwania zajęć 1,5 h.

TEMAT III - METEOROLOGIA:
W Centrum Edukacji Technicznej znajduje się najwyższej klasy sprzęt pomiarowo obserwacyjny stosowany w meteorologii i hydrologii oraz ciekawe eksponaty muzealne instrumentów z początku XX wieku. Każdy może samodzielnie wykonać pomiar podstawowych elementów meteorologicznych, ocenić bieżące warunki pogodowe. Zwiedzający mogą wykonać obserwację przy pomocy balonu meteorologicznego. Podczas zajęć można zapoznać się z diagramami prezentującymi cechy klimatu Podbeskidzia, a także ocenić walory bioklimatyczne uzdrowiska Goczałkowice - Zdrój. Czas trwania zajęć 1,5 h.

TEMAT IV - ASTRONOMIA:
W Centrum Edukacji Technicznej można dowiedzieć się, jak zbudowana jest rakieta kosmiczna. Na kosmodromie zwiedzający zobaczą makietę rakiety Merkury 3. W naszym Centrum można ubrać replikę skafandra astronautycznego amerykańskiej agencji aeronautyki i przestrzeni kosmicznej NASA.
Na galaktycznej ścieżce dla poprawy kondycji można rzucić piłką w postaci kuli ziemskiej do czarnej dziury. Przy dobrej pogodzie zwiedzający zobaczą plamy na Słońcu wulkany na Księżycu dzięki prawdziwemu teleskopowi. Czas trwania zajęć 1,5 h.

TEMAT V - PALIWA KOPALNE NA ILE NAM WYSTARCZĄ I CO DALEJ  - Nowość  Czas trwania zajęć 1,5 h.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem,
  • opieka pilota - przewodnika,
  • zajęcia edukacyjne (do wyboru jeden z pięciu tematów),
  • bezpłatne miejsca dla opieki,
  • ubezpieczenie NNW,
  • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.

Uwaga !!!

Jeżeli szkoła jest z poza Krakowa, Katowic czy Rzeszowa - przygotowujemy indywidualną kalkulację w równie atrakcyjnych cenach.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usługi.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 30os. Cena w przypadku 44os.
Katowice100.00 zł75.00 zł
Kraków120.00 zł90.00 zł
Rzeszów165.00 zł120.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij