Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Wygiełzów - Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego - 1 dzień
Kraj
Polska
Typ wycieczki
Wycieczki edukacyjne
Zakwaterowanie
brak
Wyżywienie
brak

Galeria zdjęć

Zamek w Lipowcu

Program wycieczki

OFERTA DEDYKOWANA DO SZKÓŁ PODSTAOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

Zajęcia edukacyjne:

1. Papier ręcznie czerpany - lekcja warsztatowa, na których uczestnicy zapoznają się nie tylko z historią papieru, ale poznają także tajniki czerpania papieru, będą mogli wziąć udział w czynnościach związanych z  jego czerpaniem, formowaniem oraz suszeniem. Czas trwania ok. 60 min.

2.  Plastyka obrzędowa i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia - dla klas I do VI, ze względu na specyfikę tematu zajęcia prowadzone są w terminie od listopada do połowy grudnia. Spotkaniom towarzyszą warsztaty plastyczne, nauka wykonywania ozdób choinkowych: światów z opłatków, jeżyków z bibułki, a także wróżby andrzejkowe. W czasie trwania zajęć możliwe jest również spotkanie ze Świętym Mikołajem i wręczenie prezentów uczestnikom lekcji. Czas trwania 1 godz.15 min.

3. Nie święci garnki lepią - Zajęcia przystosowane do uczestnictwa dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas od 0 do VI, prowadzone w terminie od kwietnia do grudnia. Zajęcia z udziałem garncarza; dzieci poznają techniki obróbki gliny, próbują swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim. Zapoznają się z historią garncarstwa w regionie i tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Zajęcia przystosowane także do uczestnictwa dzieci w wieku przedszkolnym. Należy zadbać o strój pozwalający dzieciom na swobodne korzystanie z brudzącej gliny. Czas trwania zajęć 45 min.

4. Od ziarna do chleba - Zajęcia przystosowane do uczestnictwa dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas od 0 do VI, prowadzone w terminie od kwietnia do października. Zajęcia mają na celu poznanie procesu pozyskiwania ziarna, mielenia zboża na mąkę, robienia kaszy, pieczenia chleba. Aktywność dzieci spożytkujemy przy wykonywaniu takich czynności jak młócenie cepem, mielenie w żarnach, obtłukiwanie kaszy w stępach. Ze względów technicznych i bezpieczeństwa nie wypiekamy chleba w piecu.  Czas trwania zajęć 45 min.

5. Jak to ze lnem było - dla klas I do VI, prowadzone w terminie od kwietnia do października. Tematem zajęć jest obróbka lnu w gospodarstwie chłopskim, z wykorzystaniem siemienia lnianego do wyrobu oleju, słomy lnianej do wyrobu przędzy. Praktyczne zajęcia wykonywane są przy kądzieli, szczeci oraz w olejarni. Czas trwania 45 min.

6. Strój krakowski - dla klas I do VI, zajęcia prowadzone w terminie od maja do października. Podczas lekcji zapoznajemy dzieci z historią kształtowania się ludowego stroju Krakowiaków Zachodnich od odświętnego ubioru chłopów podkrakowskich wsi do roli polskiego stroju narodowego. Prezentujemy oryginalny strój kobiecy i męski, włącznie z ubieraniem dzieci, a także nauczymy kroku tanecznego Krakowiaka. Wolny czas wykorzystamy na zajęcia plastyczne. Czas trwania 45 min.

7. Na szkle malowane - Zajęcia przystosowane do uczestnictwa dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas od I do VI, prowadzone w terminie od kwietnia do grudnia. Jest to opowieść o technikach malarskich starych obrazów ludowych oraz pokaz wykonania obrazu malowanego na podłożu szklanym. W programie lekcji jest praktyczna nauka malowania na szkle pod kierunkiem plastyka. Czas trwania 45 min.

8. Życie codzienne dawnych mieszkańców wsi i małych miasteczek - dla klas I do VI, prowadzone w terminie od maja do października. Przedstawiamy obraz warunków bytowych typowej rodziny chłopskiej, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca dziecka. W programie zajęcia praktyczne z wykorzystaniem dawnych sprzętów gospodarstwa domowego m.in. służących do prania i prasowania odzieży. Czas trwania 45 min.

9. Wielkanocne tradycje - dla klas od I do VI, ze względu na specyfikę tematu zajęcia są prowadzone w terminie od marca do końca kwietnia. Warsztaty przybliżają zwyczaje wielkanocne oraz symbolikę tych świąt, uczą dzieci techniki zdobienia jaj i wykonywania palm wielkanocnych. Uczestnicy mają okazję samodzielnie wykonać palmę oraz kartki świąteczne w kształcie pisanek. Czas trwania 45 min.

10. W szkole naszych dziadków - dla klas od I do VI, prowadzone w terminie od kwietnia do listopada. Szkoła wiejska pokazana jako miejsce nauki i odpoczynku dzieci w realiach z początku XX wieku. W programie praktyczne zajęcia pisania rysikiem na tabliczce łupkowej oraz krótka lekcja szkolnej dyscypliny i zwyczajów. Na zakończenie prezentujemy zabawy dziecięce oraz naukę chodzenia na szczudłach. Ze względu na małe pomieszczenie dawnej klasy szkolnej jednorazowo w zajęciach może brać udział do 12 osób. Czas trwania 45 min.

11. Heraldyka i genealogia rodów szlacheckich na przykładzie rodziny Bzowskich - lekcja prowadzona we wnętrzach Dworu z Drogini; podczas pokazu multimedialnego uczniowie mają okazje poznać zasady budowy herbu, jego funkcjonowania, legendy herbowe oraz zakres zainteresowania i zastosowanie genealogii. Bazując na zdobytej wiedzy uczestnicy mają okazję sami stworzyć swój herb oraz własne drzewo genealogiczne. Czas trwania ok. 60 min.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem,
  • opiekę pilota - przewodnika,
  • zajęcia edukacyjne,
  • bezpłatne miejsca dla opieki,
  • ubezpieczenie NNW,
  • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.

Uwaga !!!

Jeżeli szkoła jest z poza Krakowa lub Katowic przygotowujemy indywidualną kalkulację w równie atrakcyjnych cenach.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usługi.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 44os.
Katowice70.00 zł
Kraków70.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij