Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Bochnia - Kopalnia Soli - 1 dzień
Kraj
Polska
Typ wycieczki
Wycieczki edukacyjne
Zakwaterowanie
brak
Wyżywienie
brak

Galeria zdjęć

Bochnia - Kopalnia Soli

Program wycieczki

   
                         OFERTA DEDYKOWANA DO  PRZEDSZKOLI i SZKÓŁ PODSTAOWYCH


Podstawowym założeniem przygotowanych przez nas programów edukacyjnych jest przekazanie wiedzy z wybranych dziedzin nauki, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy w grupie. Oferta obejmuje programy dla kształcenia wczesnoszkolnego i wychowania przedszkolnego jak również uczniów klas IV-VI, wspomagając podstawy programowe z zakresu wybranych dziedzin nauki.  Zróżnicowanie tematyczne i dostosowanie poziomu trudności do różnych grup wiekowych sprawiają, że udział w zajęciach staje się dla dzieci niezwykłą przygodą inspirującą do twórczej pracy. Wykorzystanie w realizacji programów multimedialnych technik prezentacyjnych pozwoli łatwiej zapamiętać omawiane zagadnienia, dzięki czemu uczniowie wrócą do szkolnych ławek pełni entuzjazmu, ciekawsi świata oraz z większym zapałem do nauki.  Wszystkie programy zostały opracowane przez edukatorów z kwalifikacjami uznanymi przez MEN. Uczestnicy otrzymują pamiątkowe certyfikaty, a nauczyciele zaświadczenie potwierdzające przeprowadzenie zajęć edukacyjnych. Czas trwania każdego programu wynosi 4 godziny.

TEMAT I - SKRZATY SOLNE W BOCHEŃSKIEJ KOPALNI


PROGRAM DLA KSZTAŁCENIA WCZESNOSZKOLNEGO I WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

Zapraszamy na wędrówkę solnymi korytarzami w poszukiwaniu skrzatów, które od zawsze zamieszkują najskrytsze zakamarki bocheńskiej kopalni. W trakcie programu jego uczestnicy zwiedzając kopalnię poznają rzeźby solne, narzędzia i urządzenia górnicze, słuchają legend, lepią skrzaty z masy solnej oraz biorą udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na boisku w komorze Ważyn. Czas trwania 4 godziny.

TEMAT II - GÓRNIK WCZORAJ I DZIŚ

PROGRAM DLA KSZTAŁCENIA WCZESNOSZKOLNEGO I WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

Program przybliża najmłodszym tajemnice górniczego zawodu. Uczestnicy dowiedzą się jak powstała kopalnia oraz jakie niebezpieczeństwa wiązały się z pracą pod ziemią począwszy od czasów średniowiecznych, aż do współczesności. Mają również okazję obejrzeć dokładnie wszystkie elementy stroju roboczego średniowiecznego górnika, a także górniczego stroju galowego z czasów współczesnych. Oprócz aspektów edukacyjnych w czasie programu proponujemy uczestnikom układanie mega-puzzli oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne. Czas trwania 4 godziny.

TEMAT III - SPOTKANIE Z BOCHEŃSKIM SKARBNIKIEM

PROGRAM DLA KSZTAŁCENIA WCZESNOSZKOLNEGO I WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO.

Skarbnik to dobry duch bocheńskiej kopalni, który przeprowadza młodych odkrywców przez labirynt solnych komór i korytarzy, ukazując niezwykły podziemny świat pełen atrakcji i niespodzianek. Poznanie historii bocheńskiej kopalni, poszukiwanie skarbów ukrytych przez Skarbnika, udział w zajęciach plastycznych oraz zajęciach sportowo-rekreacyjnych to tylko część atrakcji, które czekają na najmłodszych 250 metrów pod ziemią. Czas trwania 4 godziny.

TEMAT IV - POSZUKIWANIE PIERŚCIENIA ŚW. KINGI


PROGRAM DLA UCZNIÓW KLASY IV - VI

Program ma na celu przybliżenie tej niezwykłej postaci - patronki górnictwa solnego oraz związanej z nią legendy. W ramach zajęć uczniowie poznają miejsca poświęcone Świętej Kindze, zdobywają wiedzę dotyczącą różnych form występowania soli w przyrodzie oraz sposobów jej pozyskiwania. Omawiane są również walory leczniczo-uzdrowiskowe kopalni, a także gospodarcze znaczenie soli na przestrzeni wieków. Program obejmuje udział w zajęciach sportowych i plastycznych w komorze Ważyn. Czas trwania 4 godziny.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem,
  • opiekę pilota - przewodnika,
  • zajęcia edukacyjne,
  • bezpłatne miejsca dla opieki,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podziemną przeprawę łodziami,
  • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.


Uwaga !!!

Jeżeli szkoła jest z poza Krakowa lub Katowic przygotowujemy indywidualną kalkulację w równie atrakcyjnych cenach.

                                    Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usługi.
 

 Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 44os.
Katowice90.00 zł
Kraków85.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij