Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Bochnia - Kopalnia Soli - 1 dzień
Kraj
Polska
Typ wycieczki
Wycieczki edukacyjne
Zakwaterowanie
brak
Wyżywienie
brak

Galeria zdjęć

Bochnia - Kopalnia Soli

Program wycieczki

   
                         OFERTA DEDYKOWANA DO  SZKÓŁ PODSTAOWYCH i PONADPODSTAWOWYCH


Bocheńska kopalnia
znalazła się na wykazach punktów edukacyjnych dla szkół we wszystkich trzech grupach wiekowych.  I grupa – klasy I-III ze szkół podstawowych, II grupa – klasy IV-VIII ze szkół podstawowych, III grupa – szkoły ponadpodstawowe.

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających najstarszą kopalnię soli w Polsce przygotowaliśmy aż sześć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z bohaterami bocheńskich legend i podań oraz postaciami historycznymi. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
Pobyty edukacyjne w Kopalni Soli Bochnia:

to aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach, które wspierają rozwój motoryczny i sensoryczny najmłodszych dzieci, jak i grupy uczniów klas I do VI;
to edukacja wynikająca z podstawy programowej połączona z dużą ilością zabawy;
to podróż w czasie, podczas której młodzi odkrywcy prowadzeni są przez historię kopalni soli, od średniowiecza po czasy współczesne;
to impuls do rozbudzenia w dzieciach ich twórczej postawy;
zwiedzanie kopalni rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię, pobudza  koordynację wzrokowo-ruchową;
to prezentacja wykorzystania nauki w praktyce.


Zagadkowa kopalnia

PROGRAM DLA ZERÓWKI I KLAS I-III
Program naszego pobytu edukacyjnego dla najmodszych turystów został napisany tak, aby w możliwie najprostszy i najciekawszy sposób przekazać wiedzę na temat historii kopalni. Pomocnym narzędziem jest tutaj "Wielka Księga Podziemnych Zagadek". Każda poprawnie odgadnięta zagadka zamienia się w magiczny przedmiot.

Śladami pracy górnika

PROGRAM DLA KLAS I-III
Przemierzając kopalniane korytarze uczestnicy wycieczki poznają historię wydobycia soli a o trudach górniczego fachu opowiada im sam średniowieczny górnik. Uczniowie poznają dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli. Uczestnicy wycieczki biorą także udział w zajęciach plastycznych i sportowo-rekreacyjnych.

Królestwo Skarbnika

PROGRAM DLA KLAS I-III
Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadzi młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni.

Dar Księżnej Kingi


PROGRAM DLA KLAS IV-VI
Niezwykły dar, który mieszkańcy Bochni otrzymali od księżnej Kingi zmienił historię miasta i całego królestwa, dał początek wspaniałej historii wielu pokoleń górniczej pracy. Wiedzę zdobytą podczas spotkania ze świętą Kingą uczniowie będą mieli okazję sprawdzić rozwiązując quizy i zagadki.

Królewska kopalnia


PROGRAM DLA KLAS IV-VI
Spotkanie z królem Kazimierzem Wielkim to niezwykła lekcja historii, geografii i ekonomii zarazem. Zwiedzając kopalnię uczniowie zapoznają się z prawami, które regulwały funkcjonowanie kopalni, a także rolą władcy jako osoby tworzącej prawa dla ludzi i dla ich dobra.

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem,
  • opiekę pilota - przewodnika,
  • zajęcia edukacyjne do wyboru,
  • bezpłatne miejsca dla opieki,
  • ubezpieczenie NNW,
  • podziemną przeprawę łodziami,
  • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.


Uwaga !!!

Jeżeli szkoła jest z poza Krakowa, Katowic czy Rzeszowa - przygotowujemy indywidualną kalkulację w równie atrakcyjnych cenach.

                                    Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usługi.
 

 Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 30os. Cena w przypadku 44os.
Katowice160.00 zł120.00 zł
Kraków140.00 zł110.00 zł
Rzeszów150.00 zł120.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij