Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Pacanów - Europejskie Centrum Bajki - 1 dzień
Kraj
Polska
Typ wycieczki
Wycieczki edukacyjne
Zakwaterowanie
brak
Wyżywienie
brak

Galeria zdjęć

Pacanów - Europeskie Centrum Bajki

Program wycieczki

OFERTA DEDYKOWANA DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Główną ideą ekspozycji w Europejskim Centrum Bajki jest zdobywanie wiedzy za pomocą wspólnej zabawy, ale zabawy opartej na współdziałaniu i kreatywnym podejściu do rzeczywistości. Dziecko ma czuć się wtajemniczone w świat bajki i zdobywać w nim kolejne umiejętności za sprawą pokonywania własnych słabości. Dzięki temu ma świadomość, że jego działania kształtują otoczenie. Może na nie wpływać i poddawać je własnej woli. Jego działania nie pozostają bez konsekwencji, co uczy je także odpowiedzialności za własne postępowanie. W wyniku tak przeprowadzonej ekspozycji, która nie opiera się na biernym oglądaniu przedmiotu, dziecko uzyskuje nie tylko informacje z zakresu historii gatunku bajki, czy też poznania jego reprezentacyjnych przykładów, ale zdobywa również konkretne umiejętności, które wywołają w nim kreacyjny stosunek do świata.

W wyniku obejrzenia ekspozycji odwiedzający:

a) zostanie zachęcony do własnych poszukiwań i do czytania,
b) nauczy się wyjaśniać terminy z nią związane i prawidłowo je stosować,
c) pozna wiele tekstów bajek,
d) zaznajomi się z historią polskiej bajki, polską animacją i tradycją ludową,
e) dowie się, jak brzmią najbardziej znane opowieści z konkretnych krajów Europy,
f) dostrzeże wartości pozytywne i negatywne, dobro i zło w świecie,
g) nauczy się kreatywnego stosunku do otoczenia.


BIBLIOTEKA:
Biblioteka Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie to miejsce, które wprowadzi Was w czarodziejski klimat bajek i baśni. Chcesz poznać koleżankę Harrego Pottera?, Zobaczyć, co kryje brzuch mitycznego potwora?, Jesteś ciekawy jak zakończyły się przygody Wampirka?, A może pragniesz poznać baśnie z najskrytszych zakątków świata?. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie u nas.

Posiadamy bogaty księgozbiór najlepszych wydawnictw dla dzieci i młodzieży. Niektóre pozycje można także zakupić lub skorzystać z nich w naszej czytelni. Zapraszamy wszystkich - małych i dużych do korzystania z biblioteki Europejskiego Centrum Bajki!. Biblioteka czynna od Wtorku do Niedzieli w godzinach 09:00 - 17:00.

OGRODY
Wokół budynku Europejskiego Centrum Bajki znajduje się kompleks tematycznych ogrodów, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego. Przed wejściem do budynku został zaprojektowany ogród traw, w którym zgromadzono jedenaście gatunków traw wieloletnich, różniących się siłą wzrostu, pokrojem, barwą oraz terminem kwitnienia. W części rekreacyjnej zaprojektowano trzy barwne ogrody -  żółty, purpurowy i biały. W ogrodach tych zgromadzono rośliny z różnych grup, jednak posiadających wspólną cechę, czyli podobną barwę liści, kwiatów, owoców czy w niektórych przypadkach pędów. Ponadto w każdym z nich przewidziano zakątki tematyczne ukazujące takie cechy roślin jak zapach, smak czy faktura. W ten właśnie sposób powstały: ogród zapachu, w którym znajdują się rośliny o ciekawym zapachu, jak budleja, czy róża, ogród smaku, w którym będą rośliny jadalne (porzeczki, maliny, pigwowiec) oraz ogród dotyku, w którym dzieci poznają różne faktury liści (miękkie liście czyśćca, czy szorstkie mikołajka). W ogrodzie znajdą się też ciekawostki przyrodnicze, np. gruszkę wierzbo listną, dzięki której na własne oczyy można zobaczyć słynne gruszki na wierzbie. To oczywiście latem, ponieważ zimą ogrody pokrywa warstwa śnieżnego puchu. Zielone roślinki i kolorowe kwiaty przenoszą w cudowną krainę fantazji i pozwolą odpocząć naszym zmysłom. W ogrodzie można usiąść w czterech altanach, które swoim wystrojem przypominają słomiane chatki. Drewniane alejki prowadzą nas do wielkiego młyńskiego koła, które spiętrza wodę do stawu. Na drewnianych mostkach można spoglądać na płynące poniżej małe strumyczki. Natomiast przy piaszczystej plaży oddamy się przyjemności posłuchania koncertów i obejrzenia przedstawień na amfiteatrze nad stawem. Ponieważ ogród został założony w 2009 roku rośliny wciąż rosną i się rozwijają. Jesteśmy przekonani, że Europejskie Centrum Bajki wraz ze wspaniałymi ogrodami stanie się miejscem, do którego zapragniesz wrócić…

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem,
 • opiekę pilota - przewodnika,
 • wstęp do Europejskiego Centrum Bajki - bajkowy świat,
 • bezpłatne miejsca dla opieki,
 • ubezpieczenie NNW,
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.

Cena nie zawiera:

 • Warsztaty:
  Wybuchowa nauka,
  KarmeLove koziołki,
  Jak to działa,
  Tajemnica łyżeczki miodu.
  Koszt: 18 zł/os.

  Kamishibai,
  Spotkanie z bajką,
  Teatr w walizce,
  Drama dla dzieci,
  Drama dla dorosłych,
  Warsztaty animacyjne,
  Warsztaty sportowe.
  Koszt: 15 zł/os.

  Dla najmłodszych.
  Koszt: 13 zł/os.
 • Pakiet: Bajkowy Świat, Kraina Soria Moria, Mały teatr, Warsztat, kino. - koszt: 65 zł/os.
 • Pakiet: Bajkowy Świat, Mały teatr, Warsztat, kino. - koszt: 49 zł/os.
 • Lub stwórz własny pakiet - 4 dowolne atrakcje - koszt 65 zł/os.

Uwaga !!!

Jeżeli szkoła jest z poza Krakowa, Katowic czy Rzeszowa - przygotowujemy indywidualną kalkulację w równie atrakcyjnych cenach.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usługi.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 30os. Cena w przypadku 44os.
Katowice125.00 zł90.00 zł
Kraków115.00 zł85.00 zł
Rzeszów115.00 zł85.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij