Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Pielgrzymka: Szlakiem Benedyktyńskim Węgry, Austria, Czechy - 7 dni
Kraj
Węgry/Austria/ Czechy
Typ wycieczki
Pielgrzymki
Zakwaterowanie
Hotel **/***
Wyżywienie
HB

Galeria zdjęć

Melk
Mariazell Bazylika w Esztergom Goettweig - klasztor Heiligenkreuz Pannonhalma - klasztor Praga - katedra św. Wita

Program wycieczki

Budapesz, Esztergom, Pannonhalma, Wiedeń, Heiligenkreuz, Gottweig, Mariazell, Melk, Praga, Ołomuniec.

1 dzień:  
Wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd w kierunku Węgier. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Budapesztu: miasta zaliczanego do grona najpiękniejszych stolic świata. Zwiedzanie miasta: Kościół Macieja, Baszta Rybacka, Wyspa Małgorzaty, Parlemnt. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do Esztergom: zwanego po polsku Ostrzyhomiem, kolebki katolicyzmu na Węgrzech. Zobaczymy największą na Węgrzech bazylikę - najbogatszy w kraju skarbiec katedralny i wspaniałe muzeum sztuki sakralnej. Następnie udamy się do Pannonhalmy, opactwa Benedyktyńskiego nazywanego Świętym Miastem Panonii. Wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, istniejące ponad tysiąc lat Opactwo przyciąga rzesze pielgrzymów i turystów z całego świata. Zobaczymy wspaniałą gotycką świątynię z XII wieku, krużganki oraz niezwykle cenną bibliotekę. Msza Święta. Przejazd do hotelu w okolicy Wiednia. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:  
Śniadanie. Wiedeń: stolica Austrii i stolica walca. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejażdżki po słynnej ulicy Ringstrasse. Zobaczymy Operę, Ratusz, Parlament, Teatr, po czym spacerem przejdziemy do Starego Miasta. Nawiedzimy katedrę św. Szczepana oraz Kościół Augustianów. Następnie zobaczymy Belweder i piękne ogrody belwederskie oraz zimową rezydencję Habsburgów - Hofburg. Po południu przejedziemy na wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się Kościół św. Jerzego z kaplicą z pamiątkami po królu Janie III Sobieskim i Odsieczy Wiedeńskiej. Msza Święta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do Heiligenkreuz, XII wiecznego opactwa cystersów, w którym przechowywane są relikwie Krzyża Świętego. Msza Święta. Następnie zwiedzimy słynny klasztor w Gottweig. Wieczorem przejedziemy do hotelu w pobliżu Mariazell. Obiadokolacja, nocleg.
5 dzień: 
Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzimy najważniejsze Sanktuarium Austrii - Mariazell. Następnie przejedziemy do miejscowości Melk: gdzie zwiedzimy słynne opactwo benedyktyńskie, prawdziwą perłę barokową. Stąd udamy się do Pragi. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
6 dzień: 
Śniadanie. Udamy się do Pragi. Zwiedzimy Hradczany - Katedra św. Wita z relikwiami św. Wojciecha, Praska Loreta wierna kopia włoskiego Domku Nazaretańskiego, Most Karola, Plac Wacława, Ratusz ze znanym zegarem Orloj. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
7 dzień: 
Śniadanie. Msza Święta. Wyjedziemy w kierunku Polski. Po drodze odwiedzimy Ołomuniec w którym odwiedzimy katedrę św. Wacława oraz kościół Marii Panny Śnieżnej. Dalszy przejazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.
 
Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem,
 • 6 noclegów w hotelach **/***,
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 
 • ubezpieczenie KL, NNW, 
 • opiekę pilota - przewodnika oraz kapłana,
 • program w czasie pielgrzymki, 
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.
Cena nie zawiera: 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • kosztów przewodników lokalnych, 
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej,
 • napojów do obiadokolacji - dodatkowo płatne.
 
Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usług.

 Cena

Miasto wyjazdu

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij