Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Pielgrzymka: Na Litwę i Łotwę - 9 dni
Kraj
Litwa/Łotwa
Typ wycieczki
Pielgrzymki
Zakwaterowanie
Hotel **/***
Wyżywienie
HB

Galeria zdjęć

Wilno - Wzgórze Krzyży
Wilno - Katedra Agłona - Łotwa Koknese - Łotwa Ryga Ryga - Wielka i Mała Gildia Święta Lipka

Program wycieczki

Gietrzwałd, Troki, Kowno, Wilno, Szawle, Ryga, Gauja, Agłona, Święta Lipka.

1 dzień: 
Wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd w kierunku Gietrzwałdu. Nawiedzimy Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, jedyne w Polsce, w którym miały miejsce objawienia Maryjne zatwierdzone przez Kościół. Nawiedzimy Bazylikę, w której znajduje się cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Msza Święta. Przejazd do hotelu w okolcach Mrągowa. Obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: 
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd w kierunku granicy Litewskiej. W godzinach południowych przyjedziemy do Kowna: zwiedzimy Stare Miasto, katedrę, kościół wniebowzięcia M.B nad Niemnem. Następnie przyjedziemy do Trok, dawnej stolicy Litwy, zwiedzimy gotycki zamek na wyspie z (XV wieku) a następnie kościół Farny i Nawiedzenia NMP - Madonna Trocka. Msza Święta. Przejazd do hotelu w Wilnie. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: 
Śniadanie. Wilno: nawiedzimy kaplicę w Ostrej Bramie, Msza Święta. Następnie zwiedzimy Katedrę św. Stanisława, w której odbył się ślub Zygmunta Augusta z Barbarą Radziwiłłówną. Zobaczymy także Basztę Giedymina, czyli pozostałości Zamku Górnego z (XIV wieku) skąd roztacza się wspaniała panorama Wilna. Zwiedzimy także Cmentarz na Rossie oraz kościół św. Piotra i Pawła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: 
Śniadanie. Wilno: przejedziemy na górę Trzykrzyską, do legendarnego miejsca Wilna, której szczyt wieńczą trzy białe krzyże. Następnie zwiedzimy najpiękniejszy kościół w Wilnie - Kościół św. Anny. Msza Święta. Przejedziemy do Muzeum - Mieszkania Adama Mickiewicza, a dalej zobaczymy ratusz, kościół św. Kazimierza, synagogę, cerkiew św. Ducha, cerkiew św. Trójcy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:  
Śniadanie. Przejazd do Szawle, aby nawiedzić Górę Krzyży. Msza Święta. Następnie udamy się w kierunku granicy Łotewskiej, i dalej w kierunku Rygi. Przyjazd do hotelu w słynnym kurorcie Jurmale. Obiadokolacja, nocleg.
6 dzień:  
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Rygi: stolicy Łotwy: Zamek Ryski, Katedra z XIII w., kościoły: świętego Jakuba i świętego Piotra, gildie kupieckie, malownicze gotyckie kamieniczki (m.in. Trzech Braci, Dom Kotów), największa na świecie Cerkiew Starowierców, fortyfikacje miejskie z basztami: Prochową, Szwedzką, mury obronne, niedoścignione przykłady architektury secesyjnej. Po południu wycieczka do Parku Narodowego Gauja (leśne tereny z jaskiniami krasowymi, wodospadami, jeziorkami). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
7 dzień: 
Śniadanie. Przejazd w kierunku wschodniej Łotwy: po drodze zatrzymamy się w Koknese przy ruinach XII w. zamku nad rozlewiskami Dźwiny i w rejonie słynnej bitwy pod Kircholmem (Ikszkile - ruiny zamku biskupiego z XII w.) i Salaspils, zobaczymy także Jekabpils, a w nim doskonale zachowany zamek biskupów liwońskich - Krustpils (XIII w). Wieczorem przyjedziemy do Agłony - najsłynniejszego sanktuarium Inflant - łotewskiej Częstochowy. Msza Święta. Zwiedzimy tereny dawnego klasztoru Dominikanów, piękną bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej Loretańskiej. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
8 dzień: 
Śniadanie. Przejazd w kierunku Świętej Lipki, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej, obok Gietrzwałdu, najważniejszego miejsca pielgrzymkowego Warmii i Mazur. Zobaczymy barokowy zespół pielgrzymkowy - kościół i klasztor, cudowny obraz Matki Boskiej Śnieżnej. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
9 dzień: 
Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.
 
Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem,
 • 8 noclegów w hotelach **/*** 
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 
 • ubezpieczenie KL, NNW, 
 • opiekę pilota - przewodnika oraz kapłana,
 • program w czasie pielgrzymki, 
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.
 
Cena nie zawiera: 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • kosztów przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej,
 • napojów do obiadokolacji - płatne dodatkowo.
 
Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakośc usług.


Cena

Miasto wyjazdu

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij