Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Pielgrzymka: Do Lourdes oraz do grobu świętych Marii Magdaleny, Marty i Łazarza - 11 dni
Kraj
Francja/Niemcy
Typ wycieczki
Pielgrzymki
Zakwaterowanie
Hotel **/***
Wyżywienie
HB

Galeria zdjęć

Lourdes
Certosa di Pavia Vezelay Altötting - wnętrza sanktuarium Katedra w Monte Carlo Rocamadoure Autun

Program wycieczki

Tarvisio, Certosa di Pavia, Monaco, Saint -  Maximin, Tarascon, - Lourdes, Rocamadour, Vezelay, Utun, Altoetting, Marktl.

1 dzień: 
Wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Przyjazd do hotelu w Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Certosa di Pavia, w którym zwiedzimy wspaniały zespół klasztorny (Kartuzi) założony w XIV wieku, słynący z bezcennych dzieł architektury i sztuki sakralnej. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: 
Śniadanie. Wyjedziemy w kierunku Lazurowego Wybrzeża. Zwiedzimy: Księstwo Monaco, najmniejsze po Watykanie państwo świata. Msza Święta. Zobaczymy Pałac Książęcy, Katedrę. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Saint - Maximin. Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do Saint - Maximin, prowansalskiego miasteczka słynącego ze szczególnego kultu św. Marii Magdaleny. Nawiedzimy XIV wieczną gotycką bazylikę, największą w Prowansji, wraz z kryptą, w której znajdują się 4 sarkofagi świętych, w tym św. Marii Magdaleny, św. Zuzanny, św. Maximina i św. Marcela. Zobaczymy także XIII wieczny klasztor Dominikanów, Stare Miasto i najstarszy hotel w mieście. Msza Święta. Następnie przejedziemy do Tarascon, średniowiecznego miasta, którego strukturę zdominował wspaniały zamek królewski. Nawiedzimy słynną kolegiatę św. Marty, wybudowaną nad grobem św. Marty. Oddamy cześć Świętej, następnie zobaczymy Stare Miasto, zamek. Przejazd do hotelu w okolicy Nimes. Obiadokolacja, nocleg.
5 dzień: 
Śniadanie. Udamy się w kierunku Lourdes: miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Przyjazd do hotelu. Msza Święta. Wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień: 
Śniadanie. Całodniowy pobyt w Lourdes. Czas wolny na osobistą modlitwę i kontemplację. Msza Święta. Wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.
7 dzień: 
Śniadanie. Całodniowy pobyt w Lourdes. Czas wolny na osobistą modlitwę i kontemplację. Msza Święta. Wieczorem możliwość uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.
8 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do Rocamadour, przepięknie położonego pośród majestatycznych skał miasteczka, jednego z najważniejszych na szlaku św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, gdzie zgodnie z legendą założył swą pustelnię św. Amadour. Msza Święta. Przejazd do hotelu w okolicy Nevers. Obiadokolacja, nocleg.
9 dzień: 
Śniadanie. Przejedziemy do Vezelay, w którym znajduje się słynny romańsko - gotycki kościół pielgrzymkowy La Madeleine, jeden z najcenniejszych zabytków Francji. Msza Święta, po której nawiedzimy kościół, w którym znajdują się relikwie św. Marii Magdaleny oraz dawne zabudowania klasztorne. Następnie udamy się do Autun, gdzie według tradycji znajduje się grób św. Łazarza. Zobaczymy wspaniałą katedrę z zachowanym, niezwykle cennym romańskim programem rzeźbiarskim. Po południu przejazd do hotelu w okolicy Besancon. Obiadokolacja, nocleg.
10 dzień: 
Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd w kierunku Niemiec. Po południu przyjedziemy do Altoetting, słynnego bawarskiego Sanktuarium, w którym czczona jest figurka Czarnej Madonny. Po nawiedzeniu Sanktuarium przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
11 dzień: 
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Marktl: miasto, w którym urodził się papież Benedykt XVI. – zwiedzanie miasta. Następnie wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do kraju w późnych godzinach wieczornych.
 
Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem,
 • 10 noclegów w hotelach **/***, 
 • 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 
 • ubezpieczenie KL, NNW, 
 • opiekę  pilota - przewodnika oraz kapłana,
 • program w czasie pielgrzymki, 
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.
 
Cena nie zawiera: 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • kosztów przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej,
 • napojów do obiadokolacji - płatne dodatkowo.
 Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usług.
 


Cena

Miasto wyjazdu

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij