Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Pielgrzymka: Śladami Świętego Pawał - Włochy, Malta, Sycylia - 14 dni
Kraj
Włochy/Malta/ Sycylia
Typ wycieczki
Pielgrzymki
Zakwaterowanie
Hotel **/***
Wyżywienie
HB

Galeria zdjęć

Sycylia - Syrakuzy
Valletta - stolica Malty Malta - Gozo Azurowe Okno Katedra w Palermo Cefalu - widok na katedrę Messyna - katedra Catania

Program wycieczki

Wenecja, Lanciano,  San Giovanni Rotondo, Monta Vergine, Catania, Syrakuzy, Malta, Palermo, Onreale, Neapol, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Padwa.

1 dzień: 
Wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd w kierunku Czech i Austrii. Przyjazd do hotelu we Włoszech w Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od przejażdżki łodzią do historycznego centrum. Spacer po Placu św. Marka i uliczkach przeplatających się z kanałami. Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Rialto. Msza Święta. Przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do Lanciano, gdzie w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Legoncjana zdarzył się cud eucharystyczny. Odwiedzimy kościół franciszkanów, gdzie obecnie jest przechowywane Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. Msza święta. Następnie przejedziemy do San Giovanni Rotondo, gdzie żył i zmarł Święty Stygmatyk - Ojciec Pio. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Łaskawej, w której mieści się jego grób. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: 
Śniadanie. Msza Święta. Przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej na Monte Vergine. Nawiedzimy Opactwo Wilhellmianów, a następnie udamy się w kierunku Sorrento. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień: 
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd na południe Italii, przeprawa promowa z Villa San Giovanni do Messyny, nazywanej - "Kluczem do Sycylii". Przyjazd do hotelu w okolicy Katanii. Obiadokolacja, nocleg.
6 dzień: 
Śniadanie. W tym dniu będziemy zwiedzać Catanię z grobem św. Agaty. Następnie Syrakuzy, jedno z największych i najpiękniejszych miast Sycylii założone przez Koryntian w VIII wieku p.n.e, gdzie urodziła się i zmarła śmiercią męczeńską św. Łucja, patronka miasta. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Msza Święta. Następnie zwiedzimy stare miasto mieszczące się na wyspie Ortiga: katedrę wybudowaną na fundamentach świątyni Ateny oraz Fontannę Aretusa. Zobaczymy również Park Archeologiczny, a w nim Teatr grecki i rzymski, oraz słynne Ucho Dionizosa. Do tego urokliwego miasta zawitał także św. Paweł. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Udajemy się w podróż na Maltę. Po zaokrętowaniu na prom przepłyniemy na Wyspę św. Pawła. Zobaczymy Zatokę i miejsce, gdzie rozbił się statek wiozący św. Pawła na proces do Rzymu. Następnie przejedziemy do Vallety, stolicy wyspy. Msza Święta. Spacer po centrum miasta: Katedra św. Jana, kościół św. Pawła Rozbitka, Ogrody Baracca. Zobaczymy monumentalne budowle obronne, będące pamiątką po czasach gdy wyspą władał potężny Zakon Szpitalików, św. Jana Jerozolimskiego, zwany popularnie Zakonem Kawalerów Maltańskich. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
8 dzień: 
Śniadanie. Udamy się do dawnej stolicy Malty - Mdiny, nazywanej - milczącym miastem. Msza Święta. Zobaczymy miasto Rabat, a w nim Kościół św. Pawła, wybudowany nad grotą w której mieszkał św. Paweł podczas pobytu na wyspie oraz Kościół Dobrego Ognia, wzniesiony w miejscu gdzie św. Paweł gasił pragnienie i strząsnął żmiję z ręki. Następnie wypłyniemy w rejs powrotny na Sycylię. Przyjazd do hotelu w okolicy Katanii. Obiadokolacja, nocleg.
9 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do Palermo, stolicy Sycylii, miasta rodzinnego św. Rozalii, pustelnicy. Nawiedzimy Monte Pellegrini, czyli górę pielgrzymów, gdzie św. Rozalia założyła swoją pustelnię. Zwiedzimy stare miasto wraz z Katedrą. Msza Święta. Zobaczymy także katedrę w Monreale. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
10 dzień: 
Śniadanie. Przejazd w kierunku Zatoki Neapolitańskiej. Msza Święta. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
11 dzień: 
Śniadanie. Przejazd w kierunku Neapolu. Zobaczymy Katedrę z Relikwiami św. Januarego - patrona miasta. Następnie udamy sie na Monte Cassino. Msza Święta. Zobaczymy najstarszy klasztor benedyktyński oraz cmentarz II Korpusu Polskiego. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja, nocleg.
12 dzień: 
Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra, grób Ojca Świętego Jana Pawła II, a następnie Rzym klasyczny: Forum Romanum, Kapitol. Po południu zwiedzimy Bazylikę św. Pawła za Murami, bezcenny przykład wczesnośredniowiecznej architektury chrześcijańskiej, w tradycji miejsce spoczynku św. Pawła Apostoła. Msza Święta. Po całodziennym pobycie w Wiecznym Mieście powrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
13 dzień: 
Śniadanie. Przejazd w kierunku Padwy, miasta św. Antoniego. Msza Święta. Zwiedzimy Bazylikę św. Antoniego oraz zobaczymy Uniwersytet i baptysterium. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
14 dzień: 
Śniadanie. Mszy Święta. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.
 
Cena zawiera:
 • przejazd komfortowym autokarem,
 • 13 noclegów w hotelach **/***, 
 • 13 śniadań, 13 obiadokolacji, 
 • ubezpieczenie KL, NNW, 
 • opiekę pilota - przewodnika oraz kapłana,
 • program w czasie pielgrzymki, 
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.
 
Cena nie zawiera: 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • kosztów lokalnego przewodnika lokalnych,
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej,
 • słuchawek, 
 • napojów do obiadokolacji - dodatkowo płatne.
 
Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usług.
 


Cena

Miasto wyjazdu

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij