Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Uroki Chorwackich Wysp - 7 dni
Kraj
Chorwacja
Typ wycieczki
Wycieczki pracownicze
Zakwaterowanie
Hotel **/***
Wyżywienie
HB

Galeria zdjęć

Most na Wyspę Krk
Baska - Wyspa Krk Wyspy Kornati Wyspa Rab Vrbnik Plitwickie Jeziora Nin

Program wycieczki

Dzień: 1

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych z umówionego miejsca. Przejazd przez Czechy i Austrię na  Chorwację. Przyjazd do hotelu nad Zatoką Kvarnerską na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 2

Śniadanie. Wycieczka na Wyspę Krk. Przejedziemy przez Most Krcki (1430 m) łączący stały ląd z Wyspą Krk. Następnie podążymy do Zatoki Voz skąd rozpościera się piękny widok na Krcki Most. Odwiedzimy wioskę Rudine gdzie znajduje się Jaskinia Biserujka - jedyna jaskinia na wyspie dostępna dla turystów. Przejazd do miasteczka Krk, które jest stolicą wyspy. Na uwagę zasługuje stare miasto, katedra Wniebowzięcia NMP najcenniejszy zabytek miasta oraz kościół św. Kwiryna. Katedra stoi na miejscu rzymskich term. Warto zobaczyć pozostałości murów obronnych. Dużą atrakcją jest Wyspa Košljun, położona w niewielkiej zatoczce wyspy Krk. Na wysepce znajduje się klasztor franciszkanów z XVI wieku.(na wysepkę dostaniemy się taksówkami wodnymi).  Najbardziej popularnym miejscem na wyspie jest Baška, położona w południowo wschodniej części wyspy. Ta stara historyczna miejscowość jest bardzo ważna dla Chorwatów z racji tego, że w pobliskiej wsi odkryto jeden z najważniejszych zabytków języka chorwackiego – słynną Tablicę z Baski. Swoją sławę zawdzięcza też jednej z najładniejszych plaż w Chorwacji.  Vrbnik - miasteczko jest malowniczo położone na szczycie wzgórza. Niepowtarzalną atrakcją starówki jest niewątpliwie Klancic, czyli jedna z najwęższych uliczek świata. Miasteczko słynie również  z licznych winiarni, gdzie można spróbować miejscowego specjału, białego wina Žlahtina oraz lokalnych serów. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 3

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad Adriatykiem lub wycieczka na Złotą Wyspę Rab, mówi się, że pomimo niewielkich rozmiarów jest to najpiękniejsza wyspa Zatoki Kvarnerskiej. W swojej wschodniej części jest skalista, dość sucha i górzysta, natomiast w zachodniej odznacza się soczystą zielenią. Zwiedzanie tysiącletniego miasteczka Rab - stolicy wyspy, największego miasta, centrum lokalnej turystyki, jednego z najładniejszych kurortów nad Adriatykiem. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 4


Śniadanie. Przejazd do Zadaru: miasto uznawane za stolicę północnej Dalmacji, słynie m. in. z likieru Maraschino produkowanego z miejscowych wiśni maraska. Spacer po starym mieście, katedra św. Anastazji, rotunda św. Donata – symbol miasta. Przy sprzyjającej pogodzie (wiejącym wietrze) niezwykły koncert na morskich organach – gra na nich tylko morze i wiatr… . Czas wolny. Przejazd do historycznego miasteczka Nin, gdzie znajduje się najmniejsza katedra na świecie. Przejazd na Wyspę Pag - słynącą z księżycowego krajobrazu, produkowanej tutaj soli oraz przepięknych koronek. Odwiedzimy stolicę wyspy - miasto Pag: spacer wokół Placu Króla Petra Kresimira IV, przy którym znajduje się dwór książęcy, renesansowy pałac biskupi oraz kościół parafialny. Zwiedzimy niezwykle interesujące Muzeum Solarstwa, w którym pokazany jest proces odzyskiwania soli z morza. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 5

Śniadanie. W tym dniu zapraszamy na niezapomniany rejs na Wyspy Kornati lub wypoczynek na plaży. Archipelag Kornati to największe skupisko wysp na Adriatyku liczące 147 niezwykle urzekających wysp i wysepek. W trakcie rejsu, oprócz niesamowitych i zapierających dech w piersi widoków, zobaczymy hodowlę owoców morza, najwyższe chorwackie klify sięgające 150 m, słone jezioro, park przyrody z unikalną florą i fauną. W porze lunchu okrętowy kucharz zaserwuje nam przepyszną rybę z grilla i lokalne wino. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 6

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego w Plitwicach. Zwiedzanie największego i najstarszego parku w Chorwacji. Spacer wśród turkusowych, kaskadowo położonych jezior. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień: 7


Zakończenie wycieczki w godzinach porannych.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem (WC, AC, DVD, barek),
 • 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami,
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • opiekę pilota,
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingowe.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • lokalnych przewodników,
 • napojów do obiadokolacji, 
 • opłaty klimatycznej,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego,
 • zestawów słuchawkowych.


Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usług.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 35os. Cena w przypadku 47os.
Katowice1850.00 zł1655.00 zł
Kraków1875.00 zł1675.00 zł
Rzeszów1885.00 zł1675.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij