Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Niemcy: Badenia - Nadrenia Północna - Westfalia - Turyngia - 7 dni
Kraj
Niemcy
Typ wycieczki
Wycieczki pracownicze
Zakwaterowanie
Hotel ***
Wyżywienie
HB

Galeria zdjęć

Zamek Hohenzollern
Muzeum Mercedes - Stuttgard Kolonia Heidelberg Bonn - ratusz Ratyzbona Norymbergia - Stare Miasto

Program wycieczki

Dzień: 1

Wyjazd w godzinach nocnych z umówionego miejsca. Przejazd nocny do Niemiec.

Dzień: 2

Przyjazd do Ratyzbony, zwiedzanie Bawarskiego Akropolu  - Walhalli – świątyni będącej mauzoleum wielkich postaci historycznych. Przejazd do centrum miasta - piękna panorama starego miasta z kamiennego mostu, Katedra - jeden z najpiękniejszych kościołów gotyckich, Haidplatz - plac z wieloma olśniewającymi kamienicami niemieckich mieszczan, m.in. największa i najpiękniejsza - Haus zum Goldenen Kreuz. Na koniec zwiedzimy książęcy zamek Thurn und Taxis (zwiedzanie jest możliwe tylko, gdy aktualny książę jest nieobecny). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 3

Śniadanie. Przejazd do Norymbergii. Zwiedzanie „miasta-feniksa”, które podniosło się z pożogi wojennej po zniszczeniach podobnych w skali do tych w Warszawie. Po przyjeździe objazd miasta autokarem, podczas którego zobaczymy teren zjazdów partyjnych NSDAP, budynek sądu, w którym odbywały się procesy dygnitarzy III Rzeszy (z zewnątrz), a także cmentarz Johannsfriedhof, gdzie znajdują się groby Wita Stwosza i Albrechta Durera. Spacer po średniowiecznych uliczkach zabudowanych rzemieślniczymi kamienicami oraz pięknymi gotyckimi kościołami – św. Sebalda i NMP. Zwiedzimy także Zamek Cesarski, który w średniowieczu był jednym z najbardziej znaczących budowli Cesarstwa Rzymskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 4


Śniadanie. Zobaczymy bajeczny Zamek Hohenzollern. To jedna z największych i najznamienitszych niemieckich warowni obronnych. Przejazd do Stuttgartu gdzie do najcenniejszych zabytków średniowiecznego miasta należą: kościół klasztorny z XIII wieku i XIV-wieczny Stary Pałac,  XVIII-wieczny Nowy Pałac. Ponadto na uwagę zasługuję Muzeum Mercedesa -  w którym znajduje się ponad 1500 eksponatów (w tym 160 pojazdów) ustawionych jest na dwóch szlakach, które poświęcone są 125-letniej historii marki. W Muzeum znajdują się m.in. modele używane przez najważniejsze osobistości na świecie (m.in. papa mobile Jana Pawła II). Następnie przejedziemy do miasta  Heidelberg, którego magnesem jest najstarszy uniwersytet na terenie Niemiec, zobaczymy również gotycko- renesansowy pałac, wznoszony prawie 500 lat. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 5

Śniadanie. Przejazd do Bonn, dawnej stolicy RFN. Spacer po mieście: Sternstrasse, dom Beethovena, rezydencja książąt-elektorów, katedra. Następnie przejazd do Kolonii. Zwiedzanie: katedry wpisanej na listę UNESCO olśniewającej architekturą i detalami architektonicznymi. Następnie wizyta w romańskim kościele św. Marcina. Spacer po starym mieście: stary rynek, ratusz, dom tańca Gürzenich, kościół NMP na Kapitolu. Czas wolny. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Augustusburg, dawnego pałacu biskupiego utrzymanego w stylu rokokowym: imponująca klatka schodowa i ponad 20 udostępnionych do zwiedzania komnat pałacowych wraz z apartamentami prywatnymi Wittlesbachów. Czas wolny w ogrodach pałacowych. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

Dzień: 6

Śniadanie. Przejazd do miasta Weimar. To właśnie w Weimarze ze względu na zamieszki w stolicy republiki Berlinie, obradowało zgromadzenie narodowe, uchwalające konstytucję. Do najbardziej znanych postaci związanych z miastem należą m.in. niemiecki poeta okresu romantyzmu Johann Wolfgang Goethe, szlachcic, filozof i poeta niemiecki Friedrich Schiller a także muzycy tacy jak Jan Sebastian Bach, Franciszek Liszt czy Ryszard Strauss. Warto również zobaczyć imponujący XVII wieczny zamek warowny, XV wieczny i rozbudowany w XVIII wieku kościół Św. Piotra i Pawła, znajdujące się na Placu Teatralnym, pomniki Goethego i Schillera. Wyjazd do Polski.

Dzień: 7

Zakończenie wycieczki we wczesnych godzinach nocnych/rannych.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem (WC, AC, DVD, barek),
 • 4 noclegi w hotelach*** w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami,
 • 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • opiekę pilota,
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingowe.


Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, 
 • lokalnych przewodników,
 • napojów do obiadokolacji,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego,
 • zestawów słuchawkowych.


Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usług.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 35os. Cena w przypadku 47os.
Katowice1600.00 zł1435.00 zł
Kraków1625.00 zł1450.00 zł
Rzeszów1670.00 zł1480.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij