Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Francja: Normandia - Bretania - Szampania - 9 dni
Kraj
Francja
Typ wycieczki
Wycieczki pracownicze
Zakwaterowanie
Hotel **/***
Wyżywienie
HB

Galeria zdjęć

Alabastrowe wybrzeże
Mont Saint Michel Caen - zamek Amiens Katedra w Reims Abbaye Saint-Georges de Boscherville Port Honfleur

Program wycieczki

Dzień: 1

Wyjazd w godzinach popołudniowych z umówionego miejsca w godzinach. Przejazd przez Niemcy w kierunku Francji.

Dzień: 2

Po południu przyjazd do Amiens, gdzie zobaczymy jedną z najpiękniejszych i najsmuklejszych gotyckich katedr Francji - monumentalną XIII wieczną Notre Dame. Przespacerujemy się także urokliwymi uliczkami Starego Miasta i zobaczymy hortillonnages, ogrody na maleńkich wysepkach rzek Sommy i Avre.  Obiadokolacja. Przejazd na nocleg.

Dzień: 3

Śniadanie. Zwiedzanie Rouen - stolicy Normandii i ważnego ośrodka kultury. Zachwyci Cię na pewno katedra Notre Dame - arcydzieło architektury gotyckiej ze słynną fasadą i najwyższą iglicą we Francji, XV-wieczny gotycki Palais de Justice - niegdyś parlament Normandii stanowiący piękny przykład płomienistego gotyku, plac Vieux-Marche, kościół Ste-Jeanne-d`Arc i kościół St-Ouen o surowym wnętrzu ozdobionym witrażami. Zajrzymy także do unikalnego Musee Secq des Tournelles, które prezentuje niesamowitą kolekcję sztuki kowalstwa. Następnie przejedziemy do normandzkiego opactwa z XI w - St-Georges-de-Boscherville. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolicy Rouen.

Dzień: 4

Śniadanie. Przejazd przez Pays d`Auge - charakterystyczny dla Normandii wiejski obszar do Honfleur, gdzie zwiedzimy malowniczy port położony u ujścia Sekwany. Następnie udamy się na wycieczkę wzdłuż Alabastrowego Wybrzeża, które swą nazwę zawdzięcza mlecznej barwie kredowych urwisk, przez Falaise d’Aval, Fecamp i Etretat, słynące z efektownych tuneli i łuków skalnych. Fantastyczne widoki na trasie przejazdu. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

Dzień: 5

Śniadanie. Przejazd przez zbudowane z charakterystycznych skał z różowego granitu Cote de Granit Rose do Caen. Zwiedzimy miasto oraz zamek obronny, jedn z największych zachowanych w zachodniej Europie. Po południu odwiedzimy Arromanches, gdzie znajduje się jedno z najciekawszych muzeów D-Day, upamiętniające lądowanie wojsk alianckich w Normandii podczas II Wojny Światowej. Przejazd do Saint-Lô, krótki spacer po mieście z pozostałościami zamku Karola Wielkiego. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolice Caen.

Dzień: 6

Śniadanie. Przejazd widokową trasą wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża przez Cap Frehel, gdzie szczególnie urokliwie prezentuje się atlantyckie wybrzeże. Przejazd do Saint-Malo, silnie ufortyfikowanego portu na skalistym półwyspie, obwarowanego murami. Zwiedzanie katedry St. Vincent i spacer wąskimi uliczkami starego miasta. Przejazd do Mont-Saint-Michel, którego sylwetka stanowi jeden z najbardziej ujmujących widoków we Francji, a także jest symbolem Normandii. Zwiedzanie miasteczka i słynnego gotyckiego klasztoru położonego na szczycie wyspy, otoczonego wysokimi murami. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolicy Rennes/ Mont St. Michel.

Dzień: 7

Śniadanie. Przejazd do Rennes stolicy Bretanii. Przespacerujemy się ulicami malowniczej starówki, słynnej z budynków o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Odwiedzimy także malowniczą katedrę św. Piotra. W godzinach popołudniowych przejazd w okolice Reims. Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień:

Śniadanie. Przejazd do stolicy Szampanii - Reims. Odwiedzimy gotycką katedrę koronacyjna królów francuskich, zobaczymy pomnik Joanny d’Arc oraz oczywiście zajrzymy z wizytą do jednej ze słynnych piwnic winiarskich Szampanii, by zdegustować łyk oryginalnego szampana. Wyjazd do Polski.

Dzień: 9

Zakończenie wycieczki w godzinach południowych.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem (WC, AC, DVD, barek),
 • 6 noclegów w hotelu**/*** w pokojach 2,3 osobowych z Łazienkami,
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie KL, NNW,
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.


Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • lokalnych przewodników,
 • napojów do obiadokolacji,
 • opłat klimatycznych,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego,
 • zestawów słuchawkowych.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usług.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 35os. Cena w przypadku 47os.
Katowice2540.00 zł2260.00 zł
Kraków2560.00 zł2275.00 zł
Rzeszów2620.00 zł2320.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij