Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Italia Wzdłuż Adriatyku - 10 dni
Kraj
Włochy
Typ wycieczki
Wycieczki pracownicze
Zakwaterowanie
Hotel***
Wyżywienie
HB

Galeria zdjęć

Alberobello
Lecce - Kościół Santa Croce Matera Vieste Bari - kościół św. Mikołaja San Benedetto del Tronto Palmanova

Program wycieczki

Dzień: 1

Wyjazd w godzinach rannych z umówionego miejsca. Przejazd Czechy, Austrię do Włoch. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Lignano Sabiadoro/Grado.

Dzień: 2

Śniadanie. Grado: miasteczko które nigdy nie zasypia. Laguna na której zbudowano Grado, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na Morzu Śródziemnym. Obecnie jest także miastem uzdrowiskowym. Zobaczymy min. Bazylikę Sant Eufemia oraz Bazylikę Santa Maria delle Grazie. Chwila wypoczynku w porcie, gdzie można zachwycać się jego pięknem oraz żaglówkami i statkami, które cumują wprost w centrum miasta. Następnie pojedziemy do "Idealnego Miasta" Palmanova. To niezwykłe miasto zostało zbudowane w XVI w. przez Republikę Wenecką w kształcie 9-ramiennej gwiazdy, z obwarowaniami i murami obronnymi, jako forteca mająca bronić przed napadami tureckimi. Spacer po Piazza Grande i Piazza D’Armi z 11 posągami, katedrą Dogale i pałacami. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Ravenny.

Dzień: 3

Śniadanie. Przejazd do San Benedetto del Tronto: nazywane również Riwierą Palm ze względu na dużą ilość tych drzew, które licznie porastają tereny miasta. Kolejnym punktem będzie Ascoli Piceno, piękne stare miasto, którego centrum historyczne w całości zbudowane jest z trawertynu (typ marmuru wydobywanego z pobliskich jaskiń). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Pineto.

Dzień: 4

Śniadanie. Dalsza podróż na południe Włoch do San Giovanni Rotondo - do którego w 1916 roku trafił młody kapucyński zakonnik, dziś nazywany Święty Pio z Pietrelcina. Ojciec Pio spędził w tym mieście 52 lata. Następnie udamy się  do Monte Sant’Angelo. Początki tego sanktuarium sięgają V wieku, kiedy objawił się tutaj na górze św. Michał Archanioł. Przejazd przez słynny „Las Cieni” (Foresta Umbra), ostatni fragment starożytnego lasu, który porastał większość Apulii. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień: 5

Śniadanie. Wycieczka do Vieste, miasta z cudownym białym starym miastem, najbardziej na wschód wysuniętym punktem Półwyspu Gargano. Spacer po malowniczym centrum z kolorowymi sklepikami oferującymi piękne wyroby lokalnego rękodzieła. Zobaczymy także kościół św. Franciszka, latarnię morską, zamek, katedrę, Plac Petrone. Kulminacją wycieczki będzie rejs dookoła Półwyspu Gargano. Z pokładu łodzi turystycznej można podziwiać skalisty brzeg morza z typową roślinnością. Zachwycają białe wapienne skały, których fantastyczne kształty wyrzeźbiły woda i wiatr przez setki lat. Na trasie rejsu są groty, którym nadano nazwy ze względu na ich kształt lub kolor. Niektóre dzięki swoim rozmiarom umożliwiają wpłynięcie łodzią do wnętrza. Możliwość skorzystania z kąpieli słonecznych i wodnych. Powrót na  obiadokolację i nocleg.

Dzień: 6

Śniadanie. Przejazd do Alberobello, spacer po dzielnicy Trulli, gdzie podziwiać można bajkowe domki o kamiennych stożkowych dachach, budowane z wapiennych łupków bez użycia zaprawy murarskiej. Dzięki kamiennym grubym murom i małym oknom zapewniały one mieszkańcom w zimie ciepło, a latem dawały chłód. Miasteczko jest wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Matery. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery, z domami wykutymi w skale. W Materze nakręcono część scen "Pasji" w reżyserii Mela Gibsona. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Brindisi.

Dzień: 7

Śniadanie. Przejazd do Lecce, miasta zwanego Florencją Południa, położonego w sercu Półwyspu Salentyńskiego na obcasie włoskiego buta i słynącego z pięknej zabudowy w stylu zwanym barokiem z Lecce. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant'Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Przejazd do Bari, stolicy regionu Apulia i największego miasta nad Adriatykiem, posiadającego duży port wojenny, handlowy i pasażerski, miejsce, skąd między XI i XIII w. wyruszały wyprawy krzyżowe. Zobaczymy m.in. bazylikę San Nicola z grobem Bony Sforzy, żony polskiego króla Zygmunta I Starego, oraz katedrę San Sabino. Spacer po starym mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicę Fogia.

Dzień: 8


Śniadanie. Przejazd do  Rimini, wakacyjnego kurortu adriatyckiego. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na plażowanie i kąpiele słoneczne i wodne. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień: 9

Śniadanie: Wykwaterowanie z hotelu. Możliwość plażowania. Wyjazd do Polski.

Dzień: 10

Zakończenie wycieczki w godzinach rannych.

Uwaga !!! Wycieczkę można rozszerzyć o dodatkowy dzień na Półwyspie Gargano: i skorzystać z wycieczki na Wyspy Tremiti. Mała grupa wysp oddalonych o mniej więcej 40 km od wybrzeża Gargano słynie ze wspaniałych krajobrazów, kryształowo czystego morza i pięknych plaż.

Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem (WC, AC, DVD, barek),
 • 8 noclegów w hotelach*** w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami,
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie KL, NNW oraz od chorób przewlekłych,
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi,
 • TFG.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu dookoła Półwyspu Gargano,
 • lokalnych przewodników,
 • napojów do obiadokolacji, 
 • opłat klimatycznych,
 • dopłaty do klimatyzacji,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego,
 • zestawów słuchawkowych.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobrą jakość usług.Cena

Miasto wyjazdu Cena w przypadku 35os. Cena w przypadku 47os.
Katowice2650.00 zł2325.00 zł
Kraków2675.00 zł2345.00 zł
Rzeszów2725.00 zł2380.00 zł

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij