Strona główna  |  O nas  |  Certyfikaty  |  Dokumenty  |  Referencje  |  Kontakt

POBIERZ

POBIERZ
KALENDARZ

Dane wycieczki

Nazwa
Grecja - Leptokaria - Półwysep Athos - 10 dni
Kraj
Grecja
Typ wycieczki
Wypoczynek i zwiedzanie
Zakwaterowanie
Hotel ***
Wyżywienie
HB

Program wycieczki

1 dzień:
Wyjazd  z umówionego miejscawe wczesnych godzinach rannych ( do uzgodnienia), przejazd przez Słowację, Węgry na Serbię do miejscowości Kruszevac. Przyjazd do hotelu w godzinach pónych popołudniowych. Spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
Śniadanie o 7:30. O 8:00 wyjazd. Dalszy przejazd przez Serbię, Macedonię. Po drodze do Leptokarii odwiedzimy  Skopje – stolicę Macedonii. Skopje to główny ośrodek gospodarczy i naukowy kraju, który zasługuje na kilka dłuższych chwil uwagi. To miejsce, w którym tradycja splata się z nowoczesnością. Najlepiej to widać na przykładzie średniowiecznego kamiennego mostu, który łączy współczesne centrum miasta ze starą dzielnicą osmańską i Wielkim Bazarem, na lewym brzegu Wardaru. Do głównych atrakcji Skopja należą również: Plostad Makedonija (główny plac w mieście), stojąca na straży miasta twierdza Skopsko Kale z VI wieku i muzeum poświęcone jednej z najbardziej znanych mieszkanek Skopje - Matce Teresie z Kalkuty. Dalszy przejazd do Leptokarii około 20:00. Koktajl powitalny. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Odpoczynek na plaży w Leptokarii, zwiedzanie miasteczka, czas wolny. Wieczorem Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Meteorów - zachwycających klasztorów "zawieszonych w chmurach", zwiedzamy jeden klasztor Megalometeor oraz wytwórnię ikon z możliwością ich zakupu. Następnie wyjazd w kierunku masywu górskiego Olimpu – mitologicznej góry dawnego centrum religijnego starożytnych Greków, siedziby 12 Bogów, gdzie zjeżdżamy autokarem do pierwszego schroniska wysokości 1000 m n.p.m., skąd możemy podziwiać piękne widoki na całą zatokę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:
Wyjazd o 6:00. (zamiast śniadania LUNCH BOX). Przejazd do portu Amalia Poli lub Ahilion.Rejs na Wyspę Skiathos. Czas płynięcia w jedną stronę 3 godziny zwiedzanie stolicy wyspy o tej samej nazwie(Skiathos). Przepłynięcie do Plaży Kuku Mariet – 2,5 do 3 godzin plażowania. Powrót statkiem 3 godziny. Obiadokolacja około 22:00, nocleg.
6 – 7  dzień:
Śniadanie. Odpoczynek na plaży w Leptokarii – kąpiele słoneczne i morskie. Obiadokolacja, nocleg.
8  dzień:
Zamiast śniadania (Linchbox).  Przejazd do portu skąd wyruszym w rejs -  opłyniemy Półwysep  ATHOS – wschodni, trzeci  palec Półwyspu Chalkidiki, z fascynującymi krajobrazami i republiką mnichów, do której turyści mają ograniczony dostęp. Okryte tajemnicą państwo mnichów powstało w X w. i do dziś rządzi się według średniowiecznych reguł. Nadal obowiązuje dekret, na którego mocy całkowity zakaz wstępu mają tu kobiety i dzieci, a od mężczyzn wymagane są procedury wizowe. W 20 klasztorach, klasycznych wzorach bizantyjskich budowli sakralnych, mieszka obecnie około 2 tys. mnichów. Góra Athos – święta góra prawosławia – wpisana jest na listę UNESCO. Powrót późno do hotelu obiadokolacja. Nocleg.
9 dzień:
Wyjazd w kierunku Serbii. Po drodze odwiedzimy Saloniki - drugie co do wielkości miasto w Grecji. Podczas spaceru zobaczymy symbol tego zabytkowego miasta – szesnastowieczną Białą Wieżę wybudowaną przez osmańskiego sułtana Sulejmana Wspaniałego. Przyjazd do hotelu w miejscowości Kruszevac. Zakwaterowanie w hotelu, Obiadokolacja, nocleg.
10 dzień:
Śniadanie. Opuszczenie hotelu i dalej   kierujemy się w kierunku u Polski. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach nocnych.

Cena zawiera: 

 • przejazd komfortowym autokarem (WC, AC, DVD, barek),
 • 2 noclegi tranzytowe w hotelu*** w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami, 7 noclegów  w Leptokarii w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami  - do obiadokolacji woda stołowa,
 • wyżywienie: 9  śniadań  i 9 obiadokolacji,  (do obiadokolacji woda stołowa),
 • opieka pilota – przewodnika,
 • ubezpieczenie KL, NNW,  oraz od chorób przewlekłych,
 • wszystkie opłaty drogowe oraz parkingi.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów:
 • Meteory 3 €/os., Biała Wieża 3 €/os.,
 • rejs na wyspę Skiathos: 45 €/os.
 • rejs wokół Półwyspu Athos – 3 Palec Chalkidiki koszt: 50 €/os.
 • innych napojów do obiadokolacji,
 • opłaty klimatycznej – koszt: 5 Euro/doba/pokój,
 • dopłaty do klimatyzacji – koszt: 5 Euro/doba/pokój
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – na zapytanie.


 Cena

Miasto wyjazdu

Biuro, tel./fax (012) 6481286
Biuro, tel. (012) 4280220
Biuro, tel. (012) 4280222
SPECJALI|CI W ORGANIZACJI WYCIECZEK DLA FIRM, PRACOWNIKÓW EDUKACJI, DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - Gwarantujemy konkurencyjne ceny i dobr? jako?ć usług.
Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji napisz do nas
© 2008 Odyseusz - Biuro Podróży. Wszystkie prawa zastrzezone. Projekt i wykonanie strony: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystaj?c ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przegl?darki. Zamknij